Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce úsek Hradubické silnice opravit v rekordním čase. Podle silničářů je 45 dní nejkratší možná doba, za jakou se dá oprava stihnout. Nyní finišují práce na první části a brzy by měly pokračovat v protisměru.

„Aktuálně probíhá pokládka asfaltových vrstev, montáž ocelového zádržného systému a další práce tak, aby v samém závěru týdne mohla být doprava převedena na opravenou část vozovky a práce mohly pokračovat na druhé polovině,“ uvedlo ŘSD na síti X.

Dne 2.dubna ŘSD zahájilo plánovanou opravu čtyřpruhu na silnici I/37 v úseku mezi mimoúrovňovou křižovatkou Ohrazenice a mimoúrovňovou křižovatkou Palackého.
Další dopravní omezení pro Pardubice: Oprava čtyřpruhu na I/37 překvapila řidiče

Rekonstrukce silnice vyjde Ředitelství silnic a dálnic na 119,95 milionů korun bez DPH. Realizují ji společnosti M-Silnice a Eurovia.

Silničáři dostali šibeniční termín. Hotovo musí být do té doby, než kraj omezí provoz na mostě Pavla Wonky v centru města. Ředitelství silnic a dálnic tak rekonstrukci koordinuje s městem i krajem. Hejtmanství od června totiž plánuje zúžit provoz přes most Pavla Wonky. Do té doby by měl být čtyřpruh plně průjezdný.

Mohlo by vás zajímat: Rudolfův pohár má vítěze z Austrálie. Konkurence byla v Kladrubech rekordní

Zdroj: Michal Žampach