V úterý se během ranních hodin objevila v ulicích Pardubic červená srdce. Výrazná barva zářila na soše Jana Pernera u pardubického hlavního nádraží, na hlavní tepně v Tyršových sadech, další srdce se vznášela na zdymadle a u sochy Jana Kašpara na třídě Míru i na dalších místech. Balonková srdce rozvěsili studenti Univerzity Pardubice. 

„Univerzitní město. To je hashtag, který provází studentský happening, jehož symbolem jsou červené balonky ve tvaru srdce. Studenti Univerzity Pardubice se rozhodli o sobě dát vědět a v den svatého Valentýna se o pozitivní náladu dělí s celým městem," přiblížila vedoucí oddělení propagace a vnějších vztahů Univerzity Pardubice Martina Macková.

Jelenský masopust v sobotu 4. února. Pořádala Kulturní komise města.
FOTO, VIDEO: Hudba, tanec, koblihy. Jak se baví Pardubicko během masopustu

Univerzitní kampus ozdobilo velké červené srdce u fakulty filozofické a ekonomicko-správní a také symbolické balonky u Lavičky Václava Havla a na dalších místech. 

Letošní happening navazuje na aktivity před dvěma lety, kdy univerzita rozsvítila obří symbol srdce na budově svých fakult. Univerzita Pardubice má přibližně sedm tisíc studentů, právě tento týden odstartoval letní semestr.