Pardubice se snaží pomocí startovacích bytů přilákat do města nové obyvatele. Byty jsou totiž určeny i těm, kteří nemají trvalé bydliště v Pardubicích, ale chtěli by se v našem městě usadit. Za cenově výhodné nájemné mají zájemci možnost bydlení využívat po dobu čtyř let.

Letos, stejně jako v předchozích letech, nabízí město zájemcům o startovací bydlení celkem 25 bytů. Ve čtvrtek 18. dubna budou vylosováni noví nájemci patnácti bytů. Zbývajících 10 bytů bude slosováno počátkem měsíce října 2024.

Dispozičně se ve většině případů jedná o byty o velikosti 1 + kk, které jsou pro mladé lidi z hlediska nákladů tím nejlepším řešením.

Hasiči a sanitky hledají cesty ven z kolon. Ilustrační fotografie
Pardubičtí řidiči bojují s nervy. Hasiči a sanitky hledají cesty ven z kolon

„Novinkou je od roku 2023 slosování pořadí 20 náhradníků na předem neurčený neobsazený byt, a to všech, kteří se nestanou výherci v prvním slosování a současně ve své žádosti udělí souhlas se zařazením do II. Slosování,“ uvádí magistrát.

Při podání žádosti nemusí žadatelé o startovací byt dokládat potřebné dokumenty - potvrzení o bezdlužnosti vůči městu Pardubice, doložení příjmu, výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o bezdlužnosti u zdravotní pojišťovny. Tyto požadované dokumenty doloží až v případě, že budou vylosováni.

Letní sezóna v Pardubicích bude opět bez oblíbeného výletního parníku Arnošta.
Loď Arnošt se do Pardubic nevrátí ani toto léto. Generální oprava se protahuje

Pro startovací bydlení platí nájemné 80 Kč/m2 po dobu 3 let a 4. rok bude zvýšeno na 100 Kč/m2. Vzhledem k růstu cen energií může dojít ke zvýšení záloh na služby k bytu.

Letošní první kolo se bude konat ve čtvrtek 18. dubna od 13 hodin, v zasedací místnosti ve zvýšeném přízemí budovy magistrátu na adrese U Divadla 828, Pardubice.

O startovací byty je v Pardubicích tradičně enormní zájem. Obvykle bývá převis poptávky nad nabídkou zhruba čtyřnásobný. Tentokrát jsou v nabídce byty v několika pardubických lokalitách, ale také například podkrovní byt v Dražkovicích.

Mohlo by vás zajímat: Místo aut tisíce běžců. Podívejte se, jak se v Pardubicích sportuje

Zdroj: Michal Žampach