Soudce Okresního soudu v Pardubicích ve středu po poledni akceptoval návrh policie a poslal do vazby padesátiletého cizince, který v pondělí dopoledne v poli mezi dálnicí D35 a Dolní Rovní postřelil 34letého muže. Ten utrpěl zranění v obličeji. „Postřelený muž je v tuto chvíli mimo ohrožení života," uvedla dnes policie na síti X.

Kriminalisté obvinili 50letého muže z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu. Hrozí mu deset až osmnáct let. Podle vyjádření mluvčí policie Pardubického kraje Ivety Kopecké obviněný nemá záznam v trestním rejstříku a není držitelem zbrojního průkazu.

O případu jsme psali ZDE:

Dozorující státní zástupce Krajského soudu v Hradci Králové Lukáš Hrubý pro iDnes uvedl: „Obviněný byl vzat do vazby z důvodu vazby předstižné a útěkové, neboť je ohrožen vysokou trestní sazbou kvůli kvalifikaci – zločin pokusu vraždy. Je zde obava, že by mohl pokračovat ve svém jednání."

Bližší podrobnosti o činu policie zatím nezveřejnila, pokračuje ve vyšetřování. Nevyjádřila se ani k druhu použité střelné zbraně.

V pondělí ráno došlo v poli mezi dálnicí D35 a Dolní Rovní na Pardubicku ke konfliktu, během kterého měl padesátiletý muž vystřelit na 34letého muže a vážně ho zranit. Ten pak se střelným zraněním v obličeji došel na nedalekou benzinovou čerpací stanici, kde mu zavolali záchrannou službu a informovali policii.

Mohlo by vás zajímat: Lanový most na obchvatu Pardubic překlenul celé Labe

Minulou neděli překlenul budoucí lanový most, který je součástí severovýchodního obchvatu Pardubic, řeku Labe. | Video: ŘSD