Jedno zlato, dvě stříbra a jedna zvláštní cena. Taková je bilance pardubického Turistického informačního centra po letošním vyhlašování cen Turistpropag. Bodovala místní specialita, ale také originální mapa.

Křest CD Makropulos musical.
Pardubické divadlo zažilo křest. Dorazil i skladatel Ondřej Soukup

„Dlouhodobě sázíme na lokální výrobce a motivy a ocenění jasně potvrzují, že se nám tato cesta vyplácí,“ řekla ředitelka Turistického informačního centra Pardubice Miloslava Christová, která se slavnostního vyhlášení účastnila. „Obrovskou radost nám udělalo první místo v kategorii Regionální potravina, kde se s naprostým přehledem prosadil pardubický perník,“ uvedla ředitelka Christová a dodala, že tuto medovou pochoutku vyrábí Iveta Schmidtová.

Hvězdárnu Barona Artura Krause čeká nákladná rekonstrukce.
Hvězdárna dostane moderní teleskop a kameru, která uvidí do vzdáleného vesmíru

Další cenu získal Turistický průvodce Pardubic, který v kategorii turistických průvodců získal stříbrnou příčku a který vydává město Pardubice ve spolupráci s turistickým informačním centrem. Druhé místo v kategorii Dřevěné propagační předměty pak obsadil dřevěný svícen od Gabriely Doležalové, který je k dispozici v adventním období právě v pardubickém infocentru. Zvláštní cenu získala také kreslená trhací mapa, která zaujala Asociaci turistických informačních center České republiky svou originalitou a užitečností.

Mohlo by vás zajímat: Hasiči na Pardubicku zachránili srnečka. Dojemně se s nimi rozloučil

Zdroj: HZS Pardubického kraje