„Jsme jediným městem, které v myšlence sportovních parků po olympiádě pokračuje. Rozhodli jsme se tak na základě požadavků veřejnosti a sportovních klubů," konstatoval manažer projektu Pavel Stara.

SPORT I KULTURA
Na minimálně 15 stálých a několika variabilních stanovištích umístěných na souši i na řece se vystřídá více než 60 sportovních klubů a oddílů z Pardubic a okolí. Připraveny budou také kulturní akce.

Každodenní program parku bude startovat v 9 hodin dopoledne. „Součástí bude také ranní rozcvička v podobě programu Vstávejte s parkem, s nímž se návštěvníci budou moci probouzet již od 7.30 hodin. Samotná stanoviště se budou uzavírat v 18 hodin, následovat však bude část Usínejme s parkem. Ta se bude konat každý večer od 19 hodin a určena bude zejména rodičům s dětmi," uvedla Andrea Pavlíková z Kulturního centra Pardubice, které letošní SPP pořádá.

NOVÉ DISCIPLÍNY
Připraveny budou také exhibice, autogramiády, streetballový turnaj pro veřejnost, americký fotbal, basketbal, karate, judo, capoeira, basseball či inline bruslení. Chybět nebudou ani stanoviště netradičních, nových a moderních sportů.

Program SPP bude cílen především na děti a příměstské tábory, pořadatelé hodlají oslovit také mateřské a základní školy. Některé aktivit ale budou letos nově zaměřeny i na seniory. „Na vybraných stanovištích bude pro seniory připravena alternativa se sníženou náročností, ať si léto v Pardubicích mohou užít opravdu všichni. I letos bychom navíc chtěli propojit sport s prezentací poskytovatelů sociálních služeb v našem městě. Veletrh sociálních služeb se bude konat ve středu 16. srpna v prostorách zámku," řekl Stara.

PŘISPĚJE MĚSTO I KRAJ
Celkové náklady na pořádání této akce by se měly pohybovat kolem 3,5 až 4 milionů korun. Pardubická radnice zaplatí 1,5 milionu korun. „Od partnerů předpokládáme příjmy ve výši 1,5 milionu korun, příjmy z hracích karet pak odhadujeme na 150 tisíc korun. Celkový rozpočet v tuto chvíli činí 3,65 milionu korun," uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký.

Pardubický kraj přispěje 500 tisíci korunami.