Pardubice chtějí odstranit již dávno odstavená a nepoužívaná jízdní kola, která parkují pod přístřeškem před hlavním vlakovým nádražím. Přístřešek byl postaven během revitalizace přednádraží a slouží cyklistům jako parkoviště, které využívají hlavně při cestách vlakem. Jedním z častých uživatelů je i Petr z pardubických Polabin, který pravidelně cestuje do Prahy. Vraky kol ho nemile překvapují. „Je to zarážející, že zde lidé kola nechají a tím zaplňují prostory. Navíc to tu hyzdí,“ uvedl Petr, který si nepřál zveřejnit své příjmení. Venkovní stojany nejsou zpoplatněny, na rozdíl od blízko stojící cyklověže, kde celodenní uložení kola stojí deset korun.

Radnice hledá způsob, jak vraky kol legálně odvézt. „Problémem, že tam kola parkují dlouhodobě, některá v řádech měsíců, tak tím se určitě zaobíráme,“ potvrdil starosta prvního městského obvodu Filip Šťastný. 

Již v minulosti obvod ve spolupráci s městem připravoval provozní řád tohoto místa. Nyní chtějí společně vše doladit tak, aby bylo možné legálně kola odstranit. Starosta předpokládá, že se situace vyřeší v nejbližších dnech, maximálně týdnech. Na místě bude také vyvěšen provozní řád, který nyní chybí.

Michal Žampach