Pardubický kraj nachystal projekt, jehož cílem je vybudovat nové výcvikové středisko pro složky integrovaného záchranného systému. Předpokládané náklady rekonstrukce stávajícího objektu v Průmyslové ulici v Pardubicích činí 20,5 milionu korun včetně DPH.

Pardubičtí zastupitelé schválili podporu pro pardubické letiště.
Pardubičtí zastupitelé napodruhé schválili podporu pro letiště

„Záměrem na vybudování výcvikového střediska nejen pro naše záchranáře, ale také pro další složky integrovaného záchranného systému, se zabýváme již delší dobu. Nyní jsme se rozhodli zahájit výběrové řízení na rekonstrukci stávající budovy v Průmyslové ulici v Pardubicích. Jedná se zejména o změnu vnitřních dispozic stávající budovy tak, aby zde vznikly moderní výukové místnosti, sociální zařízení, skladovací prostory a místnost speciálně určená pro výcvik. Předpokládaná hodnota stavebních prací podle projektové dokumentace činí 20,5 milionu korun včetně daně,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Nové výcvikové středisko bude sloužit pro složky integrovaného záchranného systému.Nové výcvikové středisko bude sloužit pro složky integrovaného záchranného systému.Zdroj: Pardubický kraj

Podle náměstkyně hejtmana Michaely Matouškové je cílem tohoto záměru zvýšit komfort při provádění výcviku záchranářů, ale také dalších různých typů školení. „Chceme, aby toto středisko sloužilo nejen pro výcvik všech posádek naší zdravotnické záchranné služby, ale také pro výcvik studentů akreditovaného kurzu řidič ZZS a současně pro potřeby výcviku první pomoci složek IZS a praktickou výuku studentů univerzity," vysvětlila záměry kraje náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Ze stavby mostu přes Labe.
Tak vzniká nejdelší zavěšený most v Česku. Podívejte se na časosběrné video

Pardubický kraj v tuto chvíli čeká na stanovisko hasičů k projektové dokumentaci, a proto prozatím nebyla podána žádost o stavební povolení. „Zadávací řízení bude zahájeno bezprostředně po získání stanoviska státních hasičů a podání žádosti o stavební povolení na stavební úřad. Konkrétní termíny pro podání nabídek do výběrového řízení budou doplněny v závislosti na zahájení stavebního řízení,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.