Východočeské muzeum má nový přírůstek ve svém vozovém parku. Díky dotaci získalo užitkové nákladní elektrické auto Selvo v hodnotě 552 tisíc korun. Tento ekologický a tichý dopravní prostředek muzeum využívá při každodenním provozu a péči o národní kulturní památku.

close Východočeské muzeum má nový přírůstek ve svém vozovém parku. info Zdroj: VČM zoom_in Východočeské muzeum má nový přírůstek ve svém vozovém parku.

„Nové elektrické auto nám skutečně usnadňuje práci. Jeho nízká hlučnost a ekologický provoz jsou pro naše muzeum velkým přínosem. Návštěvníci zámeckého areálu si mohou užívat klidnou atmosféru, zatímco my efektivně vykonáváme své povinnosti,“ říká ředitel muzea Tomáš Libánek.

Nevelké auto s korbou se okamžitě stalo nepostradatelným pomocníkem při široké škále činností. Jednou z klíčových oblastí je péče o zeleň na rozlehlých zámeckých valech. Automobil také výrazně usnadňuje logistiku spojenou s výstavami. Při výstavbě expozic a přepravě materiálu, exponátů a rozměrnějších vystavovaných předmětů hraje klíčovou roli. Jeho kompaktní rozměry a schopnost tiše a efektivně operovat v areálu zámku umožňují bezproblémovou a rychlou manipulaci s exponáty.

Investice do elektrického vozidla Selvo nejen zvyšuje efektivitu provozu muzea, ale také přispívá k udržitelnému a ekologickému způsobu správy národní kulturní památky.

Muzeum vozidlo pořídilo díky dotaci z Národního programu Životní prostředí, dotační výzvy Elektromobilita, která na něj přispěla částkou 206 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat: Ceny občerstvení vás na pardubickém letišti překvapí. Parkování zdarma skončí

Ceny na pardubickém letišti nejsou nejnižší, ale ani závratné | Video: Bohumil Roub