Návštěvníci se dočkali bohatého výběru knih, ať už od těch odborných, přes historické, romantické, populárně naučné až titulům, které jsou určené pro milovníky dobrého jídla a pití. U těch posledně jmenovaných nechyběla ani beseda s novinářkou a foodblogerkou Dagmar Heřtovou či artefakty ze zrušeného pardubického pivovaru. Svůj pultík s knihami si zde našli i ti nejmladší, pro které byla přichystána celá řada dětských knižních publikací.

„Přijelo sem dvacet různých institucí, ať už muzeí, univerzit i jednotlivců, kteří zde prodávají svou knižní produkci. Je tady literatura pro mládež, pro děti beletrie, deskové hry, myslím si že si tady každý najde svůj šálek kávy,“ sdělila Deníku knihovnice Kateřina Kovalčuková.

Pardubice hlavní nádraží
Vlakem z Prahy za půl hodiny? Nová rychlodráha má vést do Pardubic i Hradce

Lidé se zúčastnili i zajímavého povídání o knihách, jejich tvůrcích či představování knižních novinek. Nechyběla četba krátkých úryvků, jež obsahovaly právě nové knižní publikace, což vtáhlo nejednoho návštěvníka do samotného děje.

Mezi představovatele své knižní produkce se zde řadila česká muzea, univerzity, ale i vědecké ústavy. Lidé tu tak proto mohli objevit například něco z archeologie, astronomie či lékařství a mnohého dalšího. Celou nabídku ovšem spojovalo hlavní téma a to gastronomie, historie kulinářství či současná tajemství dnešní kuchyně.

Ilustrační foto.
Sídliště, třída Míru i náměstí. Pardubická radnice vyzývá k akci proti potkanům

Pořadatelé si pro návštěvníky přichystali i doprovodný a výstavní program, jež se nacházel v přilehlém zámeckém sále, a kde si na své mohli přijít i děti. Byly tu pro ně nachystány například aktivity v podobě kvízů, promítání dokumentu, her a jiného. Starší generace zase ocenila především degustaci a prodej nejstaršího evropského piva zvaného Sluneční bárka.

„Můžu říci, že jsem se sem těšil, už proto, že mám knihy moc rád, ale především mám radost, že jsem tu objevil knihu, co jsem si přál. Je dobře, že se na knihy nezapomíná, vím, že dnes existuje vše elektronicky, ale kniha je kniha,“ svěřil se Deníku pan Odvárka z Vysočiny.