Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubice zapadly sněhem, ten se odklízí ve dne i v noci

Pardubice - Alespoň na několik dní přikryla krajské město sněhová peřina. Ke spokojenosti dětí a k velké nelibosti řidičů!

6.1.2009 9
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Do ulic tak musela vyjet těžká technika Služeb města, která od soboty pracuje prý téměř nepřetržitě!

Údržba silnic prý podle důležitosti

Sníh na silnicích ve městě a jeho okolí se podle pracovníků Služeb města odklízí podle předem stanovené důležitosti komunikací. „Komunikace jsou rozděleny na základě zákona do tří úrovní podle důležitosti. Podle tohoto pořadí pak průběžně provádíme odklízení sněhu především pluhováním a dále ošetřením interními materiály, popřípadě přípravky na bázi soli,“ vysvětlila našemu Deníku ředitelka marketingu Služeb města Pardubice Nina Kvapilová.

Podle ní se za poslední dny upravují silnice a chodníky téměř nepřetržitě. „K dispozici máme šest velkých zimních souprav, dva traktory s jejich zimními nástavbami a pět multikár. Provádíme však také ruční úklid sněhu z nebezpečných míst či přechodů a zastávek MHD,“ dodala Nina Kvapilová, podle níž se zvýšený počet zaměstnanců střídá v nepřetržitých dvanáctihodinových směnách.

Plán zimní údržby je k dispozici na všech úřadech místních obvodů a také na pardubickém magistrátu.

„Zájemci se tam rovněž dozvědí z mapového zákresu ošetřovaných komunikací, jak jsou které silnice zařazené do pořadí úklidu. Tento mapový zákres je rovněž možné si prohlédnout také na našich internetových stránkách www.smp–pce.cz,“ upřesnila Kvapilová. Vozovky a chodníky dané Plánem zimní údržby ošetřují Služby města Pardubic, ostatní komunikace mají ze zákona povinnost uklízet majitelé přilehlých nemovitostí.

„Největší problém je v tom, že zatím stále sněží,“ řekla nám v pondělí odpoledne Nina Kvapilová. „Sledujeme tedy počasí a reagujeme na něj. Jsme ve stálé pohotovosti,“ dodala.

Některé pozemky, ač jsou města, však byly ještě v pondělí ráno pod sněhem. Například Tyršovými sady, kudy denně chodí mnoho lidí, zůstaly pluhům utajeny. „Je pochopitelné, že nejprve musíme zprůjezdnit hlavní silniční tahy v centru města či výpadovky. To je nejdůležitější. Stejně tak stěžejní chodníky. Poté se dostane i na ostatní,“ sdělila ředitelka marketingu Služeb města Pardubic.

Autor: Jan Šafář

6.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení