Se zavedením nových jízdních řádů se v Pardubickém kraji chystá nasazení nových vlaků s názvy ze zvířecí říše. Týká se to souprav RegioFox a RegioSpider, které doplní dvojici RegioSharků.

Program sobotního dne na nové pardubické zastávce.Program sobotního dne na nové pardubické zastávce.Zdroj: Pardubický kraj

Ty budou v sobotu od 9 do 15 hodin k vidění na nové zastávce Pardubice centrum. Sem si také budou moci lidé poprvé vlakem zajet. Tu zajistí právě souprava RegioSpider.

Na novou zastávku vyrazí také dva historické vlaky z Rosic nad Labem.

Lávka přes pardubické nádraží bude v provozu.
Modernizace železničního uzlu v Pardubicích za 7 miliard je hotová

Zastávku Pardubice centrum tvoří oboustranné nástupiště. Cestující se na ni dostanou krytými šikmými chodníky. Jsou tam také přístřešky, lavičky a osvětlení, informační a kamerový systém. Zastávka je u podchodu, který propojuje Sladkovského a Rokycanovu ulici.

Do podchodu ústí nový tubus, kterým se cestující na nástupiště dostanou. Přístupová cesta je také z ulice Jana Palacha. Odtud budou začínat a končit osobní a spěšné vlaky na Hradec Králové, v dopravních špičkách ráno a odpoledne také na Chrudim. Jde o 48 párů vlaků.