Dotace města Pardubice je zaměřena na zlepšení podmínek pro diváky a rekonstrukce východní tribuny plochodrážního stadionu přispěje také k větší bezpečnosti a komfortu návštěvníků.

Areál svítkovského stadionu pojme až 12 tisíc diváků a během sezóny hostí více než deset závodů. Tyto akce začínají dubnovým Mezinárodním mistrovstvím ČR Flat Track – EVS veteráni a pokračují až do října, kdy se konají prestižní závody jako Zlatá přilba a Macec Cup.

Zastupitelé schválil plán na revitalizaci Červeňáku.
Zastupitelé schválili revitalizaci Červeňáku. Plán je nadchl a nečekaně spojil

„Po kompletní opravě západní tribuny s přispěním města, je nyní plánována výměna dřevěných sedáků za sedáky z umělé hmoty na východní tribuně. Investiční dotace z Programu podpory sportu ve výši 1,926 milionu korun umožní výměnu téměř 5,3 tisíc sedaček této tribuny. Celkové náklady na akci jsou téměř 2,4 milionu korun, zbytek financí na investici zajistí spolek Auto Moto Klub Zaltá přilba. Je to další krok, jak zlepšit zázemí pro diváky tohoto nejlegendárnějšího plochodrážního stadionu v Česku, který je v majetku města,“ uvedl náměstek primátora Jakub Rychtecký zodpovědný za oblast ekonomiky, rozpočtu a sportu.

Nové sedačky budou k dispozici již na letošní Zlatou přilbu. „Obrovské poděkování patří týmu Evžena Erbana, za to, jak se s klubem o stadion starají,“ Rychtecký.

Spolek Auto Moto Kklu Zlatá přilba Pardubice zahájil postupné zlepšování zázemí stadionu již v roce 2008. V posledních letech spolek, za finanční podpory města, postupně rekonstruoval mantinely, opravoval věž pro rozhodčí, zázemí stadionu, zajistil kompletní výměnu sedaček na západní tribuně, nebo s výraznou dotací města získal novou výsledkovou LED obrazovku.

Čápata ze Sezemic byla vysílená podvýživou, skončila v záchranné stanici Pasíčka.
Popálený čáp se nemohl starat. Vysílená mláďata opustila hnízdo v Sezemicích

Legendární plochodrážní závod Zlatou přilbu Pardubice podporuje město v rámci tříletého grantu Pardubičtí tahouni.

Zlatá přilba (úplný název Zlatá přilba města Pardubic) je každoroční závod motocyklů na ploché dráze. Po delších jednáních s Východočeským autoklubem v Hradci Králové i jezdeckým klubem v Pardubicích spatřil v roce 1929 světlo světa první závod na travnaté ploché dráze.

Jedná se o nejstarší závod na ploché dráze na světě. Poprvé se Zlatá přilba jela v roce 1929. Jejím zakladatelem byl Adolf Trnka, Ladislav Polák a František Hladěna, československý motocyklový závodník, který během druhé světové války položil život v odboji.