Informace o provozu na pardubickém vojenském letišti mohou nově lidé najít na specializované internetové stránce.
Zřídila ji pardubická radnice na svém webu www.pardubice.eu, možné je také zadat přímou adresu www.letiste.pardubice.eu.

„Kromě aktuálních zpráv mohou lidé na webu najít informace o historii vojenského letiště, jeho poslání ve struktuře české armády i NATO, o letových koridorech a o výsledcích měření hluku v okolí letiště,“ nechal se slyšet mluvčí pardubické radnice Ondřej Tušl.

Stížnosti na hluk

Právě na hluk si obyvatelé města v poslední době často stěžovali. Magistrát však armádní lety nemůže ovlivnit, letiště je totiž určeno jako záložní pro vojenské letouny a v případě potřeby zde mohou tyto stroje najít dočasný azyl.

Očekávané dění

Radnice proto chce obyvatelům města alespoň poskytovat informace o očekávaném dění na letišti, aby se na ně mohli připravit nebo jim přizpůsobit svůj program.

Ve východní části letiště, směrem k obci Dražkovice, se uskuteční motorové zkoušky. Jsou naplánovány na 8. a 9. září od 09:00 do 13:00 hodin.

Budou i noční lety?

Tento týden se budou muset obyvatelé smířit i s nočními lety.
„Letadla by se mohla na pardubickém nočním nebi objevit ve dnech 6. až 8. září. Přistávat budou nejpozději ve 23:00 hodin,“ sdělil mluvčí pardubické radnice Ondřej Tušl.

(zr, čtk)