Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubická ERA podepsala smlouvu s letištěm v Soulu

Pardubice - Pardubická společnost získala zakázku až v Jižní Koreji. Bude tam instalovat svůj nový systém NEO.

17.12.2014 1
SDÍLEJ:

Letiště IncheonFoto: www.era.cz

Společnost ERA
Společnost ERA je předním dodavatelem řešení pro sledování letového provozu ve vzduchu i na civilních letištích a pro potřeby armádních a bezpečnostních složek.
Díky osvědčeným technologiím multilaterace a ADS-B nabízejícím výkonná a spolehlivá dohledová řešení dosud dodala přes sto systémů zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v padesáti zemích v Evropě, USA, na Středním Východě, v Africe, Jižní a Severní Americe a v Asii.

Pardubická společnost ERA podepsala smlouvu s letištěm Incheon v hlavním jihokorejském městě Soulu. Bude tam instalovat svůj nový systém NEO.

Pardubice vybrány mezi všemi na světě

„Zákazník si vybral letištní přehledový systém z Pardubic v konkurenci světových firem dodávajících multilaterační technologii," vysvětlila Lenka Stejskalová Reichová z komunikačního oddělení společnosti ERA.

Systém NEO se skládá z osmatřiceti pozemních stanic, tří centrálních procesních stanic a dvou monitorovacích terminálů. První zkoušky funkčnosti systému na místě jsou naplánovány na podzim příštího roku. V druhé fázi pak bude následovat rozšíření systému kolem nového terminálu, který se staví. Celý projekt by měl být dokončen v létě roku 2017.

Další smlouvy jsou již připraveny

„Projekt na soulském letišti je významný hlavně prvním užitím nového systému NEO, tedy odlehčené a vylepšené verze našeho klasického produktu MSS. Je to první z úspěchů firmy v této východoasijské zemi. Ne však poslední. Kontrakty na další letištní systémy jsou nyní před podpisem," prozradila Lenka Stejskalová Reichová.

Kvůli novému kontraktu vyjel čtyřčlenný tým ERA přímo do Jižní Koreje na obhlídku možností instalace stanic a antén na soulském letišti. Při té příležitosti došlo i k oficiálnímu zahájení celého projektu. „Korejskou stranou bylo velmi dobře vnímáno, že jsme se nejen zúčastnili zahájení, ale také vyslali reprezentativní tým expertů, který ihned zahájil přípravné práce na projektu letištního systému pro Incheon," uvedl Petr Nováček, vedoucí týmu, který byl do země vyslán.

A kde že se to bude investovat? „Mezinárodní letiště Incheon je největší letiště v Jižní Koreji, hlavní letiště města Soulu a jedno z největších letišť na světě," upozornila Lenka Stejskalová Reichová. Toto letiště má také vlastní lázně, kluziště, vnitřní zahrady a muzeum korejské kultury. Je hlavním letištěm pro mezinárodní civilní dopravu ve východní Asii a čtvrtým nejrušnějším letištěm v počtu odbavených cestujících na celém asijském kontinentě.

Autor: Redakce

17.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení