V době konání základní skupiny fotbalového Eura v polské Vratislavi zajišťovala pardubická firma BONTÉ catering, gastronomické služby přímo v Českém domě!

Ve výběrovém řízení na oficiálního dodavatele služeb uspěla tato pardubická firma mezi dalšími špičkovými uchazeči z celé České republiky. „Jednalo se o velkou akci, a to jak významem události, tak i kvalitou servisu a časovým rozsahem. V období od 7. do 16. června byl catering otevřen denně od deseti dopoledne do zhruba třetí až páté hodiny ranní," řekl našemu Deníku jednatel společnosti Pavel Beneš. Podle něj se na celé akci podílelo přes čtyřicet osob nejen přímo na místě ve Vratislavi, ale také v Pardubicích. „Každý den v ranních hodinách vyjížděla přibližně jedna tuna čerstvého jídla z České republiky, další pokrmy se pak připravovaly ve výrobně přímo v budově Českého domu," upřesnil Pavel Beneš.

Přes šest tisíc hlavních jídel…

Jen pro představu během deseti dnů zajistila pardubická firma zhruba tři tisíce dopoledních a odpoledních snacků, 2600 obědů a 3500 večeří. Vždy v několika variantách kuchyní. Hlavní důraz byl kladen na českou klasickou i moderní kuchyni.

V den zápasu byly navíc zařazeny speciality z kuchyně soupeře, například ruský boršč nebo šašlik, řecký gyros nebo souvlaki či polský bigos a polévka.

Další částí služeb na fotbalovém Euru byl servis nápojů. I zde se prý hosté nenechali pobízet a zkonzumovali hodně přes dva tisíce lahví kvalitního moravského vína, zhruba padesát sudů piva, na tři tisíce porcí kávy a šest tisíc litrů nealkoholických nápojů.

„Hosté se bavili každodenními produkcemi českých umělců, potlesk na otevřené scéně však získal i BONTÉ catering, a to hned několikrát," dodal jednatel pardubické společnosti.