„Významně se tím zlepší léčebné výsledky, rozšíří terapeutické možnosti a zdokonalí rehabilitační postupy," uvedl ředitel Pardubické krajské nemocnice Tomáš Gottvald (na snímku).
Kvalita se zvýší
Úroveň kvality zdravotní péče o pacienty s cerebrovaskulárním onemocněním z Pardubického kraje se tak zvýší. „Projekt je tedy velkým přínosem pro zdraví a zvýšení kvality života pacientů," doplnil ředitel nemocnice Tomáš Gottvald.
V současnosti se do iktového centra postupně dodávají a uvádějí do chodu nové zdravotnické prostředky.
Vyměňované přístroje už byly často zastaralé a poruchové.
Pacienti proto budou mít nová resuscitační lůžka a lůžka na jednotce intenzivní péče, ventilátory pro resuscitační a transportní lůžka, infuzní pumpy, lineární dávkovače či pojízdné stojany včetně dokovacích stanic.
Nové budou i monitory s modulem pro elektroencefalografii (EEG), centrální stanice pro monitoring vitálních funkcí, defibrilátor s monitorem a externí stimulací, odsávačky pro resuscitační lůžka nebo ultrazvuky. Například takzvaný transkraniální ultrazvuk, díky němuž se vyšetřují tepny.
V centru budou mít také zbrusu nový přístroj pro funkční terapii horní končetiny s motivační zpětnou vazbou a vybavení pro opětovné naučení postury, aktivního držení částí těla proti působení zevních sil, a lokomoce, schopnosti pohybu.
Pacienti se mohou těšit také na vířivky pro horní a dolní končetiny a motomedy, pohybové přístroje poháněné motorem pro ruce a nohy vsedě a vleže.
Platí hlavně Unie
„Projekt z Integrovaného operačního projektu z pětaosmdesáti procent spolufinancuje Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj," dodal ředitel Tomáš Gottvald. Dodavatele přístrojů nemocnice plánuje vybírat do konce srpna, začala už v listopadu loňského roku.