Tímto dnem definitivně zanikla okresní ředitelství Policie České republiky a na všech těchto útvarech vznikly „územní odbory služby kriminální policie a vyšetřování“ a „územní odbory vnější služby“. „Tyto útvary budou řízeny z Krajského ředitelství policie Východočeského kraje v Hradci Králové. Týká se to všech devíti bývalých okresních ředitelství, tedy Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou, Svitavy, Trutnov a Ústí nad Orlicí,“ potvrdila mluvčí východočeské policie Iva Marková.

V souvislosti s touto změnou končí i funkce ředitele okresních ředitelství a pochopitelně i jejich zástupců. Na bývalých okresech budou vždy velitelé jednotlivých územních odborů. Podle našich informací přešel dosavadní šéf pardubické policie Radek Malíř na jinou funkci do Hradce Králové.

„Semily přešly pod Krajské ředitelství policie Severočeského kraje a Havlíčkův Brod pod Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje. Pro občany jsou samozřejmě zachovány všechny služby v místech a rozsahu, na jaký jsou zvyklí, struktura obvodních oddělení se nemění,“ dodala Marková.