O tom, že se v balících doručuje kde co, tak to řada z nás opravdu velmi dobře ví, ale že profesionální hasiči budou po čtvrté hodině ranní na jedné z pošt v Pardubicích řešit tři balíky s rojem včel, tak to jsme tu ještě neměli.

"My bychom řekli, že často opravdu záleží na tom, jakým způsobem balíky překládáte. Ono označené balíky 'živé včely' překládat divoce, se nevyplácí. Pak totiž může dojít k tomu, k čemu došlo právě dnes časně ráno – ze dvou rojáčků zabalených úhledně do balíků a řádně označených, moc nezbylo a není divu, že z nich následně začaly vylézat včely," líčí mluvčí krajských profesionálních hasičů Vendula Horáková.

Vandal zničil griloviště v parku Pod Vinicí
Griloviště v pardubickém parku Pod Vinicí zničil vandal. Vyrval a spálil lavičky

„My jsme rozbitý rojáček přesunuli do poštovního pytle, druhý jsme zalepili,“ říká k případu jeden ze zasahujících hasičů František Lokaj ze stanice Pardubice.

Snad se adresát včel dočká… "Hláškou dnešního dne dozajista bude - dnes podáte, zítra vás necháme popíchat," uzavřela s úsměvem Horáková.

Překládat balíky označené “živé včely” divoce se nevyplácí.Překládat balíky označené “živé včely” divoce se nevyplácí.Zdroj: HZS PK