Výzva prý bude vyhlášena brzy

„Ve velmi krátké době bude vyhlášena veřejná výzva. Ta bude samozřejmě otevřena pro všechny zájemce, co mají pozemky či nemovitosti v zóně, kterou pokrývá IPRM, tedy ve středu města. Uvidíme, jaké projekty nakonec budou podpořeny. Rozhodne o tom Zastupitelstvo města Pardubic a řídící výbor IPRM,“ vysvětlila pardubická primátorka Štěpánka Fraňková ze Sdružení pro Pardubice.

„Město by do ní rádo podalo návrh záměru revitalizace ulice U Stadionu. Mělo by jít o veškeré území přiléhající k Tyršovým sadům, tedy včetně Letního stadionu či torza rozestavěné haly ČSTV,“ prohlásila Štěpánka Fraňková.

„Zvažujeme i možnost, že bychom dali zelenou revitalizaci náměstí Republiky. Čekáme na vyjádření od dopravní fakulty pardubické univerzity, které by mělo posoudit variantu zahloubení dopravy pod zem. Musíme reálně a se zdravým rozumem zvážit všechna pro a proti, samozřejmě také s ohledem na finance,“ upozornila pardubická primátorka.

„Samozřejmě se ale může stát, že nás ještě někdo překvapí s projektem, o kterém se dosud nehovořilo,“ uzavřela Štěpánka Fraňková.