Modernizace pardubických sídlišť Dukla a Višňovka, která byla vybudována v šedesátých letech minulého století, dostala zelenou! „Nákladem zhruba 270 milionů korun budou v následujících šesti letech opravena veřejná prostranství a bytové domy,“ uvedla Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic. „Přibližně 150 miliony na proměnu přispěje Evropská unie, o zbývající část nákladů se podělí město a vlastníci bytových domů,“ upřesnila Nataša Hradní.

„Nyní nás čeká uzavření smluv o alokaci finančních prostředků, příprava jednotlivých projektů a pak samotná realizace. Nebude to jednoduchý proces, ale zlepšení bydlení v této části Pardubic za to stojí,“ sdělil náměstek primátora Jan Kislinger.

Chodníky a hřiště

Město zařadilo modernizaci obou sídlišť do svého integrovaného plánu rozvoje.
„Z vlastního rozpočtu postupně pro sídliště Dukla a Višňovka vyčleníme asi třiadvacet milionů korun,“ konstatovala Nataša Hradní.
„Do projektu je zahrnuto například budování chodníků, cyklostezek, dokončení a rozšíření dětských hřišť, řešení dopravy včetně parkování a podobně,“ informovala náš Deník pracovnice oddělení vnějších vztahů radnice.

„Tyto akce mohou být Evropskou unií dotovány až z pětaosmdesáti procent. Z jejích fondů mohou vlastníci bytových domů získat dotaci přibližně do výše čtyřiceti procent nákladů na regeneraci svých bytových domů – zateplení, výměny oken, dveří či modernizaci balkonů, společných prostor a podobně,“ podotkla Nataša Hradní.
„Akce zařazené do tohoto projektu musí být dokončeny do poloviny roku 2015,“ nechala se slyšet pracovnice oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

Přijede i ministr

Integrované plány rozvoje měst v minulém týdnu schválil ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda. Do Integrovaného operačního programu se přihlásilo celkem jedenačtyřicet měst z České republiky.

„O těchto dotacích přijede Cyril Svoboda do Pardubic jednat v úterý 7. dubna, a to přímo na radnici. Poté si prohlédne i sídliště Dukla,“ uzavřela Nataša Hradní.