Jeviště se totiž stane tanečním parketem, na kterém se uskuteční již tradiční Divadelní bál. „Tento bál už svým názvem dává najevo, že jestliže někoho zajímá fenomén divadla, bude ten den na dobré adrese," říká dramaturgyně Jana Uherová.

Přehlídka i dražba

Hosté se mohou těšit na slavná čísla z muzikálů Cabaret, Jeptišky a Zpívání v dešti, tradiční přehlídku divadelních kostýmů, vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herce Východočeského divadla roku 2013, bohatou tombolu, a také dražbu obrazů z divadelní galerie, jejíž výtěžek bude věnován Sdružení přátel vodicích psů.

K tanci i poslechu budou hrát Uši Music Band s hostujícím Viktorem Dykem, Ready Kirken, divadelní kapela Můžete si za to sami! a Sunday Sextet. Celým večerem provedou Jindra Janoušková, Zdeněk Rumpík a Dagmar Novotná s Lídou Vláškovou.

Zazpívá i Leona

Pátkem ale proměna Východočeského divadla v parket nekončí. Hned v sobotu se zde bude konat Pardubický ples, který pořádá Statutární město Pardubice, Východočeské divadlo a Komorní filharmonie Pardubice.
Na programu bude kromě kapely Uši Music Band s Viktorem Dykem i vystoupení Leony Machálkové, předtančení párů TK Life Pardubice, břišní tance Heidi Dahab a Shanelah a samozřejmě Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Tomášem Židkem. Představí se i hostující geniální mladý houslista Eduard Kollert. Moderátorkou večera bude  Jolana Voldánová.