Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubické elektrotechnické školy od září splynou v jednu

Pardubice - „Sestupný trend v naplněnosti obou škol je patrný již několik let," říká Jana Pernicová

30.6.2013 5
SDÍLEJ:

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola na ulici Karla IV.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Krajští zastupitelé rozhodli o splynutí dvou pardubických středních škol. Jedná se o Střední odbornou školu elektrotechnickou a strojní a Střední odborné učiliště v ulici Do Nového, která splyne se Střední průmyslovou školou elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou sídlící na Karla IV.

„Kapacita obou škol je využívána málo. Prvně jmenovaná škola byla v letošním školním roce naplněna žáky jen ze 46 procent, v druhém případě to nebylo ani 60 procent. Sestupný trend v naplněnosti obou škol je patrný několik let po sobě. Nástupnickou organizací se k 1. září 2013 stane nově zřízená příspěvková organizace s názvem Střední průmyslová škola elektrotechnická (SPŠE) a Vyšší odborná škola, Pardubice," zdůvodnila svůj návrh náměstkyně hejtmana zodpovědná za školství Jana Pernicová.

Zvýšení kvality

Podle náměstkyně je prvotním hlediskem zvýšení kvality vzdělání v těchto středních školách a lepší uplatnění absolventů v praxi. „K tomu jsme mohli dospět jedině restrukturalizací s ohledem na ekonomické využití kapacity těchto škol po splynutí," vysvětlila Jana Pernicová.

Kromě toho prý vzniknou úspory v oblasti administrativního řízení školy. „Takto získané finanční prostředky chceme v nově vzniklé organizaci využít k dalšímu zkvalitnění podmínek vzdělávání," doplnila náměstkyně.
Ředitelé zanikajících organizací budou odvoláni ze svých funkcí a zároveň bude vypsán konkurz na ředitele nově zřízené příspěvkové organizace.
V minulých dnech se na elektrotechnické škole na Karla IV. konalo setkání zástupců firem a představitelů Univerzity Pardubice.

„Spolupráce renomované střední školy, jakou SPŠE bezesporu je, s Fakultou elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice a pardubických firem je jedinečné, dobře funguje a je příslibem do budoucna, že tradiční elektrotechnika se ve městě Pardubice bude rozvíjet a prosperovat. Doufejme, že plánované splynutí SPŠE s jinou střední školou slibně nastartovanou spolupráci nezastaví, ale naopak ji ještě rozvine," řekl zástupce Krajské hospodářské komory Jiří Doležal.

Autor: Lukáš Dubský

30.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení