Údajně nedostatek informací vedl některé politiky k tomu, že se nedávno snažili smést ze stolu chystanou modernizaci pardubického letiště. Výběrové řízení tak bylo pozastaveno krátce před tím, než byly otevřeny obálky a vybrán vítěz zakázky za téměř 300 milionů.

Nyní je ale všechno jinak. Představenstvo firmy EBA, která provozuje pardubické letiště, se totiž v pondělí na svém jednání seznámilo s těmito oponentními posudky.

„Na základě všech dostupných podkladů a vypracovaných projektů jsme zjistili, že je vše v naprostém pořádku a v souladu s požadavky a veřejnou zakázkou. Není tedy žádný důvod od projektu ustupovat,“ řekl včera našemu Deníku šéf společnosti EBA Jan Andrlík.

Toto rozhodnutí je podle něj pro letiště jednoznačně šťastným, neboť by kvůli případnému zdržení prací mohla být ohrožena dvousetmilionová evropská dotace!

Obálky s nabídkami pěti firem jsou nyní podle našich informací v advokátní kanceláři. „Ve čtvrtek 24. března rozděláme těchto pět obálek a následně vyhodnotíme nejlepší nabídky. Pokud bude vše v pořádku, představenstvo rozhodne a doporučí podepsat smlouvu,“ přiblížil nám postup ředitel společnosti EBA.

Pokud by mělo jít vše podle nejpravděpodobnějšího scénáře, měly by práce na letišti započít do konce dubna.
„Hlavní je, aby se to nijak nezdržovalo a aby práce na modernizaci letiště začaly co nejdříve,“ přeje si Andrlík.
Celá modernizace technického zázemí letiště má stát 280 milionů korun, z toho 214 milionů korun má přijít z evropských dotací. Na dofinancování se má podílet stát a akcionáři společnosti EBA, tedy kraj a město.