Pardubické letní kino hledá nového majitele. Ne však letní kino celé, ale pouze jeho dílčí část, jež provázela největší prázdninový letní biograf po dlouhých třináct let. Letní kino chystá pro letošní sezonu modernizaci areálu a zároveň jiný vzhled. Stávající vzhled budek proto už nezapadá do plánů.

"Vzhledem k počínající modernizaci celého areálu do konceptu bohužel nezapadají. Již brzy bude viditelná proměna areálu letního kina, koncipovaného nikoliv jako dočasné zázemí dvouměsíčního festivalu, nýbrž jako víceúčelový areál ke kapacitou až 4 000 diváků," vysvětluje provozovatel Jan Motyčka.

Pardubické letní kino dostalo požehnání na stálé místo na břehu Labe na dalších 5 let s možností prodloužení o dalších 5. Odpadá tak každoroční stěhování a tuto výhodu chce proto provozovatel využít ke zkvalitnění zázemí.

Krom rozprodeje části původního inventáře ale změny zahrnují také další plány v podobě mnoha inovací, mimo jiné zcela nové prostorové ozvučení, scénické osvětlení, nové bary a restaurace, dětská hřiště, sekce rozdělené a kuřácké a nekuřácké, profesionální security a mnoho dalších překvapení. "To vše respektující významný krajinný fenomén, který si Pardubice, jako jedno z mála měst v Evropě doposud udržuje. Okolní krajina přímo a spojitě proniká až do jádra městské zástavby. Z centra města lze proto k nově vzniknuvšímu domovu letního kina dojít za několik málo minut," plánuje Jan Motyčka.