VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubické přednádraží opět žije a už má jasnější obrysy

Pardubice - Švýcarská strana, která bude projekt z větší části financovat, mu dala zelenou

9.6.2015
SDÍLEJ:

Velvyslanec Švýcarska v České republice Markus-Alexander Antonietti s primátorem Pardubic Martinem Charvátem.Foto: www.pardubice.eu

Už půl roku opět žije projekt přednádraží. Vzkřísit plány na obnovu náměstí Jana Pernera a jeho okolí se nové vedení radnice snaží od loňského prosince.
Do té doby původní záměr téměř dva roky postupně skomíral. Multimodální uzel, jak se projekt správně nazývá, dostal v těchto dnech už jasnější obrysy. Švýcarská strana, která ho bude z velké části financovat, mu dala zelenou.

Nebylo to rozhodně jednoduché jednání

„Nebylo vůbec jednoduché švýcarskou stranu přesvědčit, aby s námi pokračovala dál. Dokonce i teď ji musíme stále ujišťovat, že na roky zanedbávaném projektu již reálně konáme a že modernizaci lokality, která řadu let chátrá a nevyhovuje v mnoha ohledech, dokážeme dotáhnout do zdárného konce," přiblížil „zděděné" problémy náměstek primátora Jan Řehounek, který má v gesci dotační politiku, strategický plán a rozvoj města. Zároveň dodal, že v souvislosti s čerpáním peněz ze švýcarských fondů je obnova přednádraží jediným projektem v celé republice, který nabral obrovský časový skluz.

Od nového roku, kdy se začalo na projektu multimodálního uzlu intenzívně pracovat, má město za sebou dokonce už dva kontrolní dny od ministerstev, jeden i s účastí poskytovatele dotace ze Švýcarska. Potvrdit zájem o spolupráci přijel do Pardubic na konci května také švýcarský velvyslanec Markus – Alexander Antonietti.

Poté jednalo vedení Pardubic se zástupci švýcarských fondů v Praze. „Na této schůzce jsme už prezentovali naše dotační a projektové přípravy, rozebírali jsme časový harmonogram prací a na řadu přišly také základní informace o rozpočtu, který bude z Programu švýcarsko-české spolupráce spolufinancován," doplnil náměstek Řehounek.

Pardubice už prý splnily zadání

„Byli jsme velmi potěšeni, jak zástupci švýcarských fondů chválili náš projekční tým a ocenili, jak dokonale dokázal vše připravit v tak krátkém čase. Dokonce nám gratulovali k tomu, že náš projekt je v naprostém souladu s požadavky i harmonogramem, a tudíž jsme beze zbytku splnili zadání, které švýcarská strana k poskytnutí dotace vyžaduje dodržet," uvedla po jednání na ministerstvu náměstkyně primátora Helena Dvořáčková, která je zodpovědná za investiční výstavbu, územní plánování a urbanismus a architekturu.

Autor: Redakce

9.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vysypávání volební urny během voleb do poslanecké sněmovny.
AKTUALIZUJEME
20

Volební místnosti se zavřely. Začíná sčítání hlasů

Volby skončily, začíná sčítání hlasů. Snímky jsou z volební místnosti v Základní škole Bratranců Veverkových v Pardubicích.
AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO čtyři mandáty

Kvůli tričku s mešitou bylo v Pardubicích u voleb opět rušno

Pardubický kraj – Volby v Pardubickém kraji byly poklidné. Až na xenofobní aktivisty je nikdo nenarušoval.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Policie pátrá po seniorovi. Nevrátil se z tancovačky

Pardubicko - Pardubická policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání po Jaroslavu Malimánkovi.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Z třináctého patra v Chrudimi vyskočil muž

Chrudim - Nešťastné úmrtí šetří v sobotu dopoledne chrudimská policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení