V neděli 9. října odpoledne odstartuje již 132. ročník Velké pardubické. Ta přiláká do Pardubic tisíce návštěvníků. Jejich příjezd do krajského města, a hlavně parkování jejich vozů, může v neděli komplikovat dopravu. S určitým omezením ale musí řidiči počítat i v sobotu 8. října podvečer, kdy ve městě ohňostrojem vrcholí tradiční městské slavnosti.

V sobotu od 18:30 do 20:00 bude kvůli bezpečnosti diváků účastnících se ohňostroje pro dopravu uzavřen most Pavla Wonky.

„Objízdná trasa nebude vedena přes most v ulici Kpt. Bartoše, na němž je kvůli špatnému technickému stavu omezen provoz, ale přes most na silnici I/37,“ upozornila mluvčí města Nataša Hradní.

S tímto dopravním omezením a případným zdržením musejí počítat i návštěvníci koncertu kapely Scooter, který se koná v sobotu večer v Enteria aréně.

V neděli bude od osmi hodin uzavřen výjezd z Pardubic na Chrudim po silnici I/37. Až do 19:00 bude sloužit úsek od Parama po sjezd na Dražkovice jako parkoviště pro návštěvníky Velké pardubické, s vjezdem od Dražkovic. V den konání dostihů dopravní podnik posílí městskou hromadnou dopravu.

Doprava na závodiště

Bezplatné posilové spoje budou jezdit z Polabin, Dubiny, od nádraží i z Masarykova náměstí. Návštěvníci dostihů mohou využít k cestě na závodiště také historický vlak, který bude jezdit mezi stanicemi Pardubice, Závodiště a Pardubice, Rosice nad Labem.