Pardubické sídliště v Černé za Bory dostalo zcela novou podobu.

Práce byly skončeny o celý měsíc dříve!

Druhá etapa regenerace veřejných prostor ve východní části ulice Na Rybníčkách přinesla nejen celkovou úpravu zpevněných ploch, ale také nové lavičky a zeleň,“ informoval náš Deník manažer projektu Petr Slováček.

„Práce byly dokončeny s měsíčním předstihem v dubnu letošního roku. Zahájeny byly loni v říjnu,“ upřesnil.
Investorem bylo město Pardubice, které poskytlo pět milionů korun. Zbylých šest milionů korun pak pokryla dotace od ministerstva pro místní rozvoj.
„Pro místní lidi vzniklo podél hlavní silnice 172 nových parkovacích stání v zámkové dlažbě. Devět z nich je určeno pro řidiče se sníženou pohyblivostí,“ sdělil Petr Slováček.

Rozhodli se vysadit rovněž novou zeleň

„Také jsme postavili tři nové přístřešky na kontejnery a domovní odpad a vysadili novou zeleň, zejména živé ploty, keře a stromy,“ nechal se slyšet manažer projektu.

„Při rekonstrukci byly strženy stávající přístřešky na kontejnery a domovní odpad a nahradily je tři nové,“ upřesnil Petr Slováček.

Výměny se dočkalo též veřejné osvětlení

Modernizace sídliště v Černé za Bory počítala se zachováním páteřní komunikace s novým asfaltovým povrchem, která byla doplněná o nová parkovací stání.

„Stavbaři rovněž vyměnili veřejné osvětlení včetně kabelových rozvodů. Na zpevněných plochách jsou připraveny nové lavičky a koše na odpadky. Na celém území byly na závěr provedeny sadové úpravy,“ uzavřel manažer projektu.