Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubické školy i domy dětí už teď zdobí olympijské vlajky

Pardubice - Jedna z největších akcí v novodobé historii města se bude konat od 5. do 21. srpna.

30.3.2016
SDÍLEJ:

Pardubické školy i domy dětí už teď zdobí olympijské vlajkyFoto: Magistrát města Pardubic

Mateřské i základní školy spolu s historickou radnicí na Pernštýnském náměstí zdobí celkem už 55 olympijských vlajek. Symbolizují blížící se letní hry a především Olympijský park Pardubice 2016, který se u této příležitosti ve městě chystá.

Olympiáda školy

„Úplně první vlajku vyvěsil sám předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, a to u Základní školy (ZŠ) Spořilov. Nyní už prapor s nápisem Olympijský park Pardubice 2016 vlaje na všech městem zřizovaných školách a školských zařízeních, tedy 17 základních školách a 29 školkách i jejich čtyřech odloučených pracovištích. Zdobí také stožáry u našich dvou základních uměleckých škol i Domů dětí a mládeže Alfa a Delta," zrekapitulovala vedoucí odboru školství, kultury a sportu Magistrátu města Pardubic Ivana Liedermanová.

Ta dohlíží, aby školáci dostávali od svých kantorů dostatek informací o tom, proč se olympiády konají, co se skrývá pod termíny olympismus či olympijská myšlenka, jaká je historie her a jak důležité je hrát „fair play".
Většina škol si na vyvěšování vlajek připravila i zajímavý program.

Například ZŠ Dubina věnovala tomuto aktu přes dvě vyučovací hodiny. „Nejprve jsme v 9 hodin ráno pustili do školního rozhlasu olympijskou hymnu, poté si vyučující s dětmi na téma her povídali a v deset dopoledne vlajku čtyři žáci slavnostně přinesli před školu a pan školník ji na průčelí vyvěsil," popsala ředitelka školy Ludmila Kozáková a doplnila, že děti měly za úkol také dorazit v oblečení laděném do olympijských barev.

„Rozdělili jsme barvy mezi třídy tak, aby pak naši žáci mohli vytvořit takzvané živé olympijské kruhy. Byla jsem nadšená, jak se to celé vydařilo," doplnila ředitelka.

Olympiádou bude „její" škola žít i nadále. Žáci budou například psát referáty s olympijskou tematikou do občanské nauky nebo dějepisu, na závěr roku pak čeká všechny tradiční školní olympiáda.

„Pro nás je důležité i to, aby byl pro děti sport nedílnou součástí jejich života – a není důležité, jestli si vyberou jeho rekreační formu, nebo zda budou závodit vrcholově. Podstatné je, aby se hýbaly, aby jen neseděly u televizí, počítačů a tabletů. Díky Olympijskému parku Pardubice 2016 budou mít všichni unikátní možnost vyzkoušet si na vlastní kůži minimálně 55 různých sportovních odvětví, zjistí, která disciplína je zajímá a vyhovuje jim. Je to jedinečná příležitost, která se v Pardubicích znovu už nemusí opakovat," sdělil manažer Olympijského parku Pardubice Pavel Stara.

K podpoře letních her se nyní přihlásily také radnice městských obvodů. I na nich proto brzy zavlají speciálně vyrobené bílé vlajky s logem Olympijského parku Pardubice 2016.

Srdce dění? Park

„Jedna z největších akcí v novodobé historii města se bude konat od 5. do 21. srpna. Srdcem dění bude nedávno revitalizovaný park Na Špici, program parku se ale rozšíří i do jeho okolí a centra města," upřesnila Pavla Kosíková z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.

Autor: Tomáš Dvořák

30.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Akce s YouTubery jsou vždy velmi oblíbené.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení