Na náměstí bude nově umístěno vánoční kino, které má na programu oblíbené české filmy jako Anděl Páně, S tebou mě baví svět, Tři oříšky pro popelku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny.

V sobotu se budou od 15 hodin promítat Pelíšky. Milou atrakcí pro děti bude také pošta, zvonička či projížďka vláčkem. Děti i rodiče potěší také vyřezávaný betlém, hlavní ozdobou náměstí však bude vánoční strom.

Letos byla vybrána dvanáctimetrová jedle bělokorá z Rybitví, která je ozdobena sto padesáti červenými a stříbrnými koulemi a stejným počtem světelných trubic a ozdobami s perníkovým motivem. Vánoční strom se poprvé rozzáří v neděli v 18 hodin.

Na náměstí bude během adventních týdnů znít folk, country, reggae, samozřejmě i klasické koledy a vánoční melodie, ale také hard rock či punk. Základem sortimentu ve stáncích jsou řemeslné produkty, vánoční dekorace a zúčastní se také řada prodejců gastronomických specialit. A v neposlední řadě bude na náměstí k mání vánoční punč, který bude nabízen v mnoha variacích dle receptů z různých evropských zemí.