Část jejich pedagogů totiž v neděli vyrazí s žáky na čtrnáctidenní „tábor s Veverkami". Se čtyřmi kantory (a dalšími vedoucími) bude v Kořenově trávit čas 71 dětí.

Většina z nich jede na školní tábor opakovaně. Proto dobře ví, že je v Jizerkách nečeká nuda, ale spousta zábavy a dobrodružství s učiteli, kteří vůbec nejsou nudní patroni.

„Na školní tábor jedeme s našimi dětmi již potřetí. Tyto společné pobyty velmi příznivě ovlivňují i celoroční atmosféru ve škole. My, dospělí, nic neztrácíme na autoritě, ale naopak. Děti vidí, že nejsme jen ti přísní suchaři, kteří je po celý rok nutí k plnění školních povinností a rozdávají důtky či poznámky, ale že se umíme i bavit, držet basu s týmem, že si prázdniny také užíváme," řekl ředitel pardubické školy a zároveň hlavní vedoucí tábora Leoš Šebela.

Nápad pořádat letní tábor pro žáky vlastní školy vznikl podle něj jako služba rodičům, kteří se často jen těžko orientují v nabídkách neznámých organizátorů. „Nás znají, vědí, komu děti svěřují, mají jistotu," dodal ředitel školy.

Na tábor jezdí děti od první do deváté třídy. Program, který vedoucí připravují dlouho dopředu, musí myslet na všechny věkové kategorie.

Nejoblíbenější je každoroční táborová hra, jejíž úkoly táborníci plní celou dobu pobytu. „Vždy má jiné téma. Je zaměřena na získávání nových vědomostí, zkušeností, dovedností, na rozvoj kreativity dětí," podotkl Leoš Šebela.
Loni tak táborníci podnikli expedici Muhu a při putování po stopách vládce Jizerských hor si užili spoustu zábavy, ale také se mnohé dozvěděli o místě, kde trávili prázdniny.

Letos se vydají za tajemstvím patronky Jizerských hor víly Izeríny a ani tentokrát prý nebude o zábavu ani dobrodružství nouze. A co nemůže na táboře chybět?

„Určitě vaření na ohni. Kotlíkový guláš připravují děti vždy s nadšením. Pokaždé je jiný, ale výtečný. Hlavně nesmí chybět dobrá nálada," uzavřel vedoucí tábora.