Koňské pólo jezdecký sport, ve kterém proti sobě na hřišti nastoupí dva týmy jezdců, kteří se snaží dostat za pomoci dlouhé pálky míček do branky soupeře. V turnaji koňského póla Taxis Polo Open, který bude po tři dny hostit pardubické závodiště, se představí pět týmů ze Slovenska a České republiky. V pátek a v sobotu pólisté odehrají denně vždy pět zápasů a v neděli je na programu finále.

„Každý den zahájíme zápasy dětského póla. A v sobotu se při dostihovém mítinku mohou aktivně zapojit i diváci, nabízíme jim možnost koňské pólo si vyzkoušet,“ řekl viceprezident České asociace hráčů koňského póla Jan Průcha.

Koňské pólo.Zdroj: Archiv Dostihového spolku

V pátek program začíná v 15 hodin prvním zápasem dětského póla, nedělní finále je plánováno na 11. hodinu. V sobotu se koňské pólo stane součástí doprovodného programu dostihového mítinku Zlatý pohár, hrát se bude v čase od 11 do 16 hodin. Vstupné na turnaj je v pátek a v neděli zdarma, v sobotu je však vstup do areálu závodiště možný pouze se vstupenkou na dostihový den. Základní vstupné na dostihy je 100 korun, mládež za polovinu a děti do 140 cm a senioři na 65 let mají vstup zdarma.