Českem po 18 hodině zněly koledy, jako je Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Dětské sbory či učitelé hudby udávali tón, kdokoliv se k nim mohl přidat a užít si adventní atmosféru.

Kromě Pardubic, kam dorazily asi tři stovky lidí, se zpívalo také v Dašicích , kde se akce nekonala poprvé. Lidé se navíc těšili z novinky, texty koled mohli totiž číst z projekce na plátně. „Zpívali jsme zase Vánoce, vánoce od Jaromíra Vomáčky, protože se narodil tady v Dašicích v domě na náměstí. Když jsem tuhle písničku zkoušel se školou, tak bylo vidět ohromné nadšení, se kterým to děti zpívaly, a znaly i text,“ řekl za organizátory Tomáš Klásek. Do Kulturního domu Dašice dorazilo okolo 200 lidí. „Poněkud neobvyklé je, že melodii písniček hraji na heligonku, to bude asi česká rarita, protože je to nástroj, na který hraje dost málo lidí,“ dodal Klásek.

V Holicích se zpívalo v Rodinném a vzdělávacím centru (RVC) Holoubek, kam přišlo asi 130 lidí. „Na zpívání u stromečku na zahradě se vždy moc těšíme, na tu krásnou atmosféru. Máme svůj pěvecký sbor i s hudebním doprovodem, takže zpíváme koledy celý prosinec,“ vysvětlila Milena Vohralíková z RVC Holoubek.

Na zpívání ve Vyšehněvicích dorazila asi padesátka účastníků. „V naší obci je to komorní akce, přišli ti, kteří rádi zpívají, a ti, kteří si chtějí užít atmosféru adventu jinak než předvánočním úklidem nebo sháněním dárků. U slaměného betlému a nazdobených stromečků na návsi vesele pobíhají a tancují děti a zpíváme bez ostychu a s radostí. Letos již potřetí,“ popsal průběh zpívání Lukáš Špitálský z Vyšehněvic.

Zpívalo se také v Lázních Bohdaneč, Borku a ve Zdechovicích. Celkem si přišlo zazpívat asi 880 lidí. Některé obce již projevily zájem zapojit se i za rok, někteří přišli dokonce s návrhem na další koledy. „Co se týká písniček na další ročníky, padl návrh na Purpuru od Jiřího Suchého, možná by se mohla zkusit i "Vánoční" z filmu Alois Nebel,“ vyjmenoval písně Klásek z Dašic.