Ceny ve zmíněných třech kempech na Pardubicku se většinou nezměnily vůbec, v jednom případě provozovatel zdražil o zvýšenou sazbu DPH.

Pardubicko je rájem cyklistů, protože Polabí nemá větších výškových rozdílů, a tak se tomu kempy přizpůsobují. Kolařů, i těch rekreačních, přibývá a turistická cyklistika si získává stále více nadšenců ve všech věkových kategoriích.

AUTOKEMP BUŇKOV, Břehy u Přelouče

Rodinný menší kemp v Břehách u Přelouče je zaměřený na cyklisty a handicapované osoby. Pro nadcházející sezónu tady opravili cyklistickou ubytovnu, která je využívaná i většími skupinami.

„Jezdí k nám například školní výlety, dělají se tu srazy, spí tam i účastníci různých závodů, jako jsou soutěže plachetnic nebo motorových modelů,“ uvedla šéfová kempu Lucie Jelínková.

O kempech na Chrudimsku jsem psali ZDE: 

„Klientelu tvoří z 90 procent Češi, většinou rodiny s dětmi. Mezi cizinci jsou Němci, Holanďané, Belgičané a Slováci. Ze zahraničí přijedou většinou ve vlastních obytných autech. Pak jsou to i cyklisté, kteří přijedou po vlastní ose, když jedou Labskou stezku,“ doplnila Jelínková.

„Jezdíme sem asi patnáct let. Líbí se nám všudypřítomná zeleň, pořádek, příjemná obsluha v restauraci a výborné jídlo,“ uvedl Ludvík Mareš, který sem přijel až ze severní Moravy.

Fotogalerie z Autokempu Buňkov

Fotogalerie: Kemp Buňkov

V kempu opravili sjezd do vody, který slouží handicapovaným. Ceny nechali letos v Buňkově stejné a doufají, že i to přiláká další rekreanty. Ubytování je možné kromě stanů a karavanů v bezbariérových apartmánech, mobilheimech, chatkách a zmíněné cyklistické ubytovně.

„Ta je vhodná pro kratší přespání, je tam levné opravené ubytování. Cena za dvoulůžkový pokoj je 400 korun. Kapacita na naše ubytování s vlastním sociálním zařízením je už 95 procent vyčerpána, ostatní ubytování asi tak z 45 procent,“ dodala Jelínková.

Závody modelů plachetnic se uskuteční u rybníka Buňkov od 18. do 21. července, závody historických mopedů značky Stadion 10. srpna. Na termín 6. až 8. září je naplánován sraz amerických aut. Každý pátek bude při příznivém počasí loutkové divadlo a v plánu je i letní kino.

„V roce 2022 jsme byli vyhodnoceni na portálu dokempu.cz jako nejlepší kemp pro cyklisty. Možná i proto, že kromě cyklistické ubytovny máme i bezplatnou kolárnu pro ubytované,“ pochlubila se Lucie Jelínková.

Sezónu v kempu Buňkov zahájili 1. května, v provozu je i restaurace. Od 1. července bude v provozu i stánek s rychlým občerstvením.

MARIN KEMP, Mělice

Tradiční kemp na Pardubicku je umístěný na poloostrově uprostřed písečného jezera v Mělicích. Nabízí kempové stání pro stany a karavany, chatičky a penzion. U penzionu je k dispozici kurt s umělou trávou, lehátka, gril, dětské hřiště.

„My to sem máme kousek, udělali jsme si se synem prodloužený víkend. Líbí se mu tady atrakce, houpačka, teď jdeme hrát ruské kuželky. Teď je tu klid, čistá voda, počasí vychází,“ řekl jeden z návštěvníků Lukáš Hrouzek z Pardubicka.

Fotogalerie z kempu Marin Mělice

Fotogalerie: Autokemp Marin v Mělicích

Renata Jerglová z Marin kempu uvedla, že v areálu nabízejí půjčování paddleboardů a mají i další vodní aktivity, jako vodní lyže, wakeboardy, jízdu na banánech a kruzích. Před sezónou, kterou zde zahájili 1. května, museli zaměstnanci provést celkovou údržbu areálu. V rámci ní opravili sociální zařízení a zmodernizovali kuchyň. „Rozšířili jsme také nabídku hotových jídel,“ pokračovala Jerglová.

Ani zde se ceny za pobyt v kempu nezměnily. „Pro letošek jsme nechali ceny stejné, i když si tím saháme do svojí marže z důvodu změny DPH a rostoucích pořizovacích cen,“ dále řekla Jerglová.

Jak doplnila, na Marin kempu se budou snažit dělat každý víkend akce pro děti, produkovat živou hudbu a promítat na plátno mistrovství Evropy ve fotbale a olympiádu.

Do 30. června je zde omezený provoz, rezervaci je nutné provést telefonicky. Od 1. července už ale pojede kemp naplno. Na chatky a penzion už tady mají rezervováno 70 procent kapacity.

„Z cizinců k nám jezdí hlavně Němci – cyklisté, kteří pak brázdí Labskou stezku,“ uzavřela Jerglová.

AUTOKEMP HLUBOKÝ, Holice

Ubytování ve 43 čtyřlůžkových chatkách, ale také v 19 originálních sudech, 2 mobilních domech a 1 multidomku nabízí u rybníku Hluboký zdejší autokemp, který provozuje Automotoklub Holice, pořadatel mezinárodních motocrossových akcí. Před sezónou se areál dočkal podle vedoucí kempu Jaroslavy Ženíškové rekonstrukce minigolfu. Tradičně zde nechali vymalovat, opravit chaty a sociální zařízení. Ceny provozovatelé mírně zvýšili kvůli sazbě DPH.

Sezónu tady zahájili už 1. dubna. „Rekreanti se mohou těšit na pěkné lesní prostředí a vodu v rybníce, kterou každých čtrnáct dní kontroluje hygiena. Klientelu tvoří převážně Češi, nyní narůstá počet Ukrajinců, dále jsou to Němci, Slováci, Holanďané a Poláci,“ řekla vedoucí kempu.

Fotogalerie z Autokempu Hluboký

Fotogalerie: Autokemp Hluboký

Rezervace jsou podle ní průběžné, obsazenost na letní sezónu činí zatím kolem padesáti procent. Rekreanti se nahlašují podle momentálního počasí. „My se sem jezdíme koupat z Holic, máme to do Podlesí kousek. Na Holicku není moc na výběr, tak jsme rádi alespoň za tohle,“ uvedl Josef Kousal, který sem přijel s manželkou.

Stejně jako jinde se na finanční situaci kempu Hluboký projevil enormní nárůst cen energií. „Potřebovali bychom zrekonstruovat dětské hřiště, čekáme na volné finance. Do našeho kempu na pláž chodí většinou občané Holic, proto jsme po radnici chtěli, aby nám na tuto rekonstrukci přidali. Dětské hřiště je z devadesáti procent navštěvováno právě dětmi z Holic. Starosta nám vzkázal, ať si něco prodáme,“ posteskla si Jaroslava Ženíšková.

Holický starosta Ondřej Výborný k tomu Deníku řekl: „Ono přijít s nataženou rukou umí každý. Nemůžeme investovat do soukromého majetku. Rádi bychom viděli větší aktivitu ve zvelebování areálu, je to tam dost retro. Chybí tam například převlékárny, pak bychom se o nějakém tom příspěvku mohli začít bavit.“