Krajští silničáři museli průběžně řešit situaci na více místech.

Problém byl pak zejména u mostu v Kuněticích a na úseku mezi Opatovicemi nad Labem a Vysokou nad Labem. Tam silničáři museli opět dočasně uzavřít část cesty.

„U mostu v Kuněticích se nahromadilo u jedné z ochrany pilířů větší množství dřeva, přičemž některé kmeny měly průměr až 90 centimetrů. Ochrana zafungovala a nedošlo k poškození konstrukce mostu, ale naplavenou hmotu není teď kvůli stavu Labe možné okamžitě a bezpečně odstranit,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Michal Kortyš s tím, že situaci průběžně monitorují zaměstnanci Správy a údržby silnic Pardubického kraje v koordinaci s Povodím Labe a hasiči.

„K odstranění naplaveného dřeva dojde nejspíše příští týden, záleží na aktuálním počasí a intenzitě průtoku vody. Silnici mezi Opatovicemi a Vysokou nad Labem jsme museli dočasně uzavřít z důvodu přelivu vody, která v místě sahá do výše několika desítek centimetrů,“ dodal Kortš.

Labe v Němčicích na Pardubicku vystoupalo na třetí povodňový stupeň.
Labe v Němčicích vystoupalo na třetí povodňový stupeň. Kulminovat má večer

Na tato omezení řidiče vždy upozorňují značky. Silničáři žádají řidiče o jejich respektování a zvýšenou pozornost.

Řidiči by si však v průběhu příštích dnů měli dávat pozor i v dalších lokalitách, kde se v současné době nemusí vyskytovat problémy. Situace se totiž může měnit z minuty na minutu.

„Pokud máme informace či hrozí riziko lokálního zaplavení silnice, vždy v místě umisťujeme přenosné dopravní značky a řidiče upozorňujeme na fakt, že část komunikace nemusí být průjezdná. Prosíme je, aby respektovali přechodné dopravní značení a nevjížděli do uzavřených úseků, ušetří tím práci sobě i nám,“ informuje ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Zdeněk Vašák.