Zúčastnily se i obce, kterých se výstavba nové cyklostezky týká.

Novou cyklostezku podpořil také kraj

V cyklistickém je podpořili i političtí představitelé Pardubického kraje, náměstek hejtmana Roman Línek, radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal.
 Doprovodil je taktéž vedoucí odboru strategického rozvoje a evropských fondů Pavel Kalivoda.

„Už v minulém volebním období se Pardubický kraj podílel na přípravách této cyklostezky a investoval do vypracování projektu na tři sta padesát tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Línek.

Využití evropských fondů a grantů

„Také při stavbě protipovodňových valů podél řeky Labe jsme se domluvili na tom, že budou uzpůsobeny pro vybudování cyklostezky a to se také podařilo, i když zatím jen do Brozan a Rábů,“ dodal náměstek pardubického hejtmana Roman Línek.

Vzhledem k tomu, že cyklostezky jsou místními komunikacemi, budují je dotyčná města a obce.

V několika posledních letech k tomu města a obce využívají zejména evropské fondy nebo taktéž granty ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Kraj cykloturistiku podporuje

Pardubický kraj si je prý vědom důležitosti cykloturistiky pro cestovní ruch v kraji, což je důvodem, proč ji tolik podporuje.

V uplynulých týdnech se kraj podílel mimo jiné i na koncepci cykloturistiky v oblasti Orlické hory a Podorlicko.

„Spolupracujeme s Czechtourismem na portálu Česko jede,“ představil konkrétní příklady radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal.

Odpočívadla, značení a další

„Také prostřednictvím grantů pomáháme s vybavením cyklostezek nejen odpočívadly, značením, ale i další potřebnou infrastrukturou,“ doplnil poté svá slova radní pro cestovní ruch Miroslav Stejskal. (čtk)