Policie v pondělí dopoledne oznámila, že řeší konflikt mezi dvěma muži, ke kterému došlo poblíž dálnice D35 u obce Dolní Roveň. Jeden muž při potyčce utrpěl střelné poranění, druhý z místa unikl. Okamžitě se rozjelo intenzivní pátrání. A bylo úspěšné, muž byl zadržen.

„Podezřelého muže jsme zadrželi u obce Dolní Roveň," informovala na síti X policie.

Podezřelým ze střelby je padesátiletý muž, který po konfliktu u dálnice vystřelil na 34letého muže. „Kriminalisté nyní vyšetřují okolnosti potyčky a jaká zbraň byla použita," dodala tisková mluvčí policie Pardubického kraje Iveta Kopecká.

close Na místo, kde se v pondělí střílelo, vyrazil reportér Deníku. info Zdroj: Deník/Bohumil Roub zoom_in Konflikt, který skončil střelbou, se odehrál v poli. Na tuto čerpací stanici si postřelený muž přišel pro pomoc.

„Konflikt se stal v poli mezi Dolní Rovní a dálnicí D35. Poškozený potom přišel na čerpací stanici, kde mu zavolali záchrannou službu a následně informovali policii,“ doplnila policejní mluvčí Iveta Kopecká. Reportér Deníku obsluhu čerpací stanice na místě oslovil, ta však událost nechtěla komentovat.

Policisté povolali na místo střelby u Dolní Rovně služebního psa | Video: Bohumil Roub

Tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala uvedla, že muže se střelným poraněním v horní polovině těla ošetřila posádka, která místem právě projížděla a byla požádána o pomoc. Muže pak záchranáři dopravili do pardubické nemocnice. „Muž utrpěl střelné zranění v oblasti obličeje. Ve stabilizovaném stavu a při vědomí byl předán na oddělení emergency pardubické nemocnice. Měl opravdu veliké štěstí,“ řekl pro iDnes ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar.

Ještě kolem poledne se v okolí benzinové stanice pohybovali policisté, vyšetřování pokračovalo.