Možná už příští měsíc bude možné dobít si Pardubickou kartu přes internet!
Novinku pro cestující chystá Dopravní podnik města Pardubic (DPmP).

„Na našem webu bude odkaz a po zadání sériového čísla Pardubické karty budou mít cestující možnost si zakoupit časové jízdné nebo si vložit peníze na kartu přes internet,“ informoval ředitel DPmP Tomáš Pelikán.

Pardubický dopravní podnik se tak prý stane raritou mezi provozovateli městské hromadné dopravy. Podle slov Tomáše Pelikána totiž podobný systém zatím v České republice nikdo nemá.

Systém by chtěli spustit už v březnu

„Nakupující bude mít dvě možnosti, jak částku uhradit. Bude možné zaplatit kreditní kartou online, takže by dopravní podnik měl dostat peníze takřka okamžitě. I s ověřením by celá transakce neměla trvat déle než pět hodin. Zatím vše ale ještě testujeme. Až testy skončí, budeme znát přesnější časy,“ vysvětlil Tomáš Pelikán.

Druhou možnost placení je poněkud zdlouhavější.

„Bude možné uhradit částku převodem na účet DPmP. Tato cesta je samozřejmě pomalejší. Hodně záleží na bance, u které bude mít nakupující účet. Někdy ale může trvat dva až tři dny, než dostaneme peníze na účet a než bude možné časové jízdné či peněžní částku uloženou na kartě využívat,“ přiblížil nevýhody druhé varianty ředitel DPmP.

A jak to vypadá se systémem plateb přes internet nyní?

„Zatím systém testujeme. Pokud všechno půjde hladce, tak bychom celý systém pro cestující zprovoznit už někdy během března. Případně nákupy přes internet spustíme 1. dubna, jako takový aprílový dárek,“ pravil Pelikán.

Podle ředitele dopravního podniku už přistoupili k tomu, že do všech autobusů a trolejbusů nainstalovali systém, který umožňuje rychlý přenos dat do vozidel. Díky tomu bude informace o nabití Pardubické karty nebo zakoupení časové jízdenky k dispozici hned, jakmile se ji DPmP dozví.

Lukáš Dubský