Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj letos ocení dobrovolnictví

Pardubický kraj - Nominovat můžete občany, nestátní neziskové organizace i společensky odpovědné firmy

19.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jan Bartoš

Zástupci Pardubického kraje ocení v souvislosti s letošním Evropským rokem dobrovolnictví 2011 dobrovolníky z řad občanů, nestátní neziskové organizace a společensky odpovědné firmy, které významnou měrou přispívají k rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v Pardubickém kraji. O tom, kdo by měl být oceněn můžete rozhodnou i vy, stačí nominovat ty, kteří by podle vás měli ocenění získat.

Cílem je ocenit výjimečnou činnost

Cílem akce, jež připravila Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, je vyzdvihnout a ocenit nenahraditelnou činnost těchto lidí a organizací, protože význam dobrovolné činnosti se odráží v přínosech pro celou společnost.

Občané mohou až do 15. listopadu posílat na adresu organizátora KONEP o.s., Pernštýnská 15, Pardubice 530 02, své nominace.
Ty jsou rozděleny do třech kategorií, kterými jsou: dobrovolní, nestátní nezisková organizace a společensky odpovědná firma.

Základní pravidla určující, kdo může být nominován a kdo nominovat, jsou uvedena na nominačních listech. Ty jsou ke stažení na informačním portálu pro neziskové organizace www.nevaldky.cz v sekci dobrovolnictví.

V Pardubickém kraji působí celá řada dobrovolníků a neziskových organizací, které mohou občané nominovat.
„Jsou zde lidé, kterým nezáleží jen na sobě, ale mají zájem o lidi a prostředí kolem sebe,” uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor. „Jsou to lidé, kteří svůj čas věnují druhým s radostí a bez nároku na odměnu. Proto jim náleží společenské uznání. A uznání patří i těm, kteří dobrovolnictví podporují,” dodal Šotola.

Pět nominovaných pojede do Francie

Každá nominace bude oceněna pamětním listem, deset počinů z každé kategorie obdrží věcnou cenu a pět nominovaných se podívá do Štrasburku.
„Nejvýznamnější počiny z oblasti dobrovolnictví ocení nezávislá komise složená ze zástupců veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru. Komisi jmenuje radní Pardubického kraje zodpovědný za neziskový sektor,” vysvětlila pravidla Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

(msu)

19.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení