Pardubické centrum pro uprchlíky bude bez ohledu na situaci v Praze fungovat do konce června. Poté opět omezí provozní dobu.

„Nechceme dělat naschvály, a proto nebudeme naše asistenční centrum od středy uzavírat, avšak pokud by mělo z důvodu uzavření Prahy docházet k jeho přetížení, tak to budeme řešit,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Ministr vnitra Vít Rakušan ČTK na začátku června sdělil, že ho rozhodnutí hlavního města mrzí. „Ale i při případném uzavření pražského centra situaci zvládneme, žádné uprchlíky na ulici nenecháme," uvedl.

Psali jsme již:

Stát je podle něj prý připraven nabízet pomoc uprchlíkům v ostatních asistenčních centrech ve zbývajících 13 krajích,“ prohlásil Rakušan. Praha zdůvodňuje svůj krok přeplněností metropole a nedostatečnými kapacitami.

close V středu 2. března se v Pardubicích otevřelo krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU).Pracovníci krajského úřadu budou dvacet čtyři hodin denně koordinovat služby ukrajinským občanům. info Zdroj: Deník/Nikola Remešová zoom_in V středu 2. března se v Pardubicích otevřelo krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU).Pracovníci krajského úřadu budou dvacet čtyři hodin denně koordinovat služby ukrajinským občanům.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický také připomněl, že rozhodnutí ministra vnitra Víta Rakušana bere jako velmi nekolegiální. Situaci, kterou hejtmanství považuje podle svých slov za zbytečnou a vyhrocenou, však nechce dál zhoršovat.

„V rámci Pardubického kraje tady nejsme od toho abych tady dělali nějaké šprajcy někomu jinému, protože naše uzavření by mělo vliv na další kraje,“ dodal Netolický, s tím, že Pardubický kraj je i nadále připraven spolupracovat.

Od července tak krajské asistenční centrum bude fungovat v pondělí, středu a pátek s tím, že pondělí a středu bude mít otevřeno od 8 do 16 hodin a v pátek od 8 do 14 hodin.

Od září, bude-li centrum ještě potřeba, by se mělo přestěhovat do jiných prostor.