Skončila stavba, začíná testování. Terminál pardubického letiště je po měsících stavby „předán“ do užívání – zatím v testovací fázi. Do ostrého provozu zbývá přibližně měsíc.

„Přejímka stavby proběhla bez komplikací a terminál je takový, jaký potřebujeme – moderní a účelný, s kapacitou na odbavení dvou letadel najednou, přímo u stojánek pro velká dopravní letadla. Do konce roku nás ještě čeká testovací provoz veškerého zařízení tak, abychom měli jistotu, že po spuštění provozu bude vše fungovat, jak má,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka civilní části pardubického letiště a místopředsedkyně správní rady společnosti East Bohemian Airport, která letiště provozuje.

Cestujícím má začít nový terminál plně sloužit koncem ledna. Do té doby se do nových prostor mají přestěhovat poskytovatelé služeb, které dosud fungovaly ve staré hale, například duty free shop a suvenýry. Mezi dalšími službami mají být například zcela nová stání pro vozy taxislužby.

Cestující, kteří na letiště přijedou automobilem, budou mít do doby, než bude dobudováno parkoviště před terminálem, k dispozici odstavnou plochu zhruba 90 metrů od odbavovací haly, hotov je i chodník, který plochu s terminálem spojuje.

Nová odbavovací hala, na kterou pardubické letiště čekalo řadu let, byla podmínkou pro větší účast leteckých dopravců.

Stavba nové odbavovací haly pro pardubické letiště začala těsně před zahájením letní sezony 2016 a přišla zhruba na čtvrt miliardy korun. Finanční zdroje na nový terminál zajistili akcionáři provozovatele letiště, tedy město Pardubice, vlastník dvou třetin akcií, a Pardubický kraj coby třetinový vlastník.