Pardubický park Na Špici má na kontě další úspěch. S přehledem zvítězil v hlasování veřejnosti o nejzdařilejší projekt podpořený Evropskou unií v regionu Severovýchod, tedy v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Stavba roku 2015 Pardubického kraje se tak může pyšnit i titulem Hvězda Severovýchodu.

Další ocenění

„Jsem rád, že park Na Špici získal po titulu Stavba roku i ocenění veřejnosti. Je to důkaz toho, že máme být v Pardubicích na co pyšní a zejména že lidé jsou s parkem spokojeni a rádi zde tráví čas. Zdá se, že je pro ně skutečně hvězdou a už jen kvůli tomu jsem rád, že se tento projekt uskutečnil," řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Webovou anketu uspořádala Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod, jejímž prostřednictvím bylo v posledních osmi letech z Regionálního operačního programu Severovýchod spolufinancováno zhruba 700 projektů zaměřených na podporu rozvoje měst a obcí, cestovního ruchu, modernizaci silnic druhé a třetí třídy anebo rozvoj spolupráce mezi školami a podnikateli.

Dvacet nejzdařilejších, nejpřínosnějších a nejpovedenějších projektů, které vybrala veřejnost, se pak ve finále ucházelo o titul Hvězda Severovýchodu. „Park Na Špici v hlasování získal 20,5 procenta hlasů a s ním i hvězdný titul. Obstál v takové konkurenci, jakou je například zrekonstruované Palackého náměstí v Poličce, obnovené a oživené historické budovy v Kuksu či revitalizované Šimkovy sady v Hradci Králové," konstatovala Nataša Hradní z tiskového úseku pardubické radnice.

Park Na Špici prošel rozsáhlou obnovou, která přišla na 35,6 milionu korun, v loňském roce. Kromě úprav zeleně a cest zde byl postaven pavilon se sociálním zázemím, terasou, klubovnou a grilem, přibyly venkovní tělocvičny a dětské hřiště.

„Zároveň byla vybudována lávka přes Chrudimku, loděnice a následně cesta podél řeky, díky níž je park propojen s Tyršovými sady a pardubickým zámkem. Zhruba rok po dokončení je park jednou z nejvyužívanějších rekreačních zón v Pardubicích," uzavřela Nataša Hradní.