V úterý 23. listopadu se v enteria aréně konal večer věnovaných záchranářům. Hokejisté ocenili práci složek integrovaného záchranného systému působícího v Pardubickém kraji. V prvním speciálním večeru bylo přímo na ledě oceněno osm osob.

Hokejový klub Dynamo Pardubice se tímto večerem rozhodl poděkovat a ocenit práci těch, kteří pomáhají. Ocenění převzali příslušníci Policie České republiky, Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje a Armády České republiky.

„Jsme rádi, že můžeme poděkovat lidem z integrovaného záchranného systému, kteří se o nás nějakým způsobem starají a jsou takovými zadními vrátky. A také vyjádřit náš respekt a to, že nám jejich práce není lhostejná. Navíc je to ještě umocněné touto dobou. Zároveň jsme rádi, že jim můžeme trochu uvolnit napětí v dnešní náročné době,“ řekl k akci pardubický útočník Patrik Poulíček.

O službu Senior taxi je v Pardubicích velký zájem. Dostupnost služby komplikuje rekonstrukce nadjezdu u Pardubické nemocnice.
Rekonstrukce nadjezdu u nemocnice komplikuje cesty taxíkům určeným seniorům

Za Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje byl oceněn i Radim Dostál. „Hasič, který dne 9. září 2021 zasahoval mimo službu u dopravní nehody motocyklisty na silnici číslo jedenáct mezi Jablonným nad Orlicí a Suchým Vrchem. Společně s dobrovolnými hasiči připravil těžce zraněného motorkáře, který utrpěl zlomeniny obou nohou, k transportu vrtulníkem,“ řekla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková. Za Městskou policii Pardubice převzal ocenění ředitel Rostislav Hübl. Večer tak mimo jiné upozornil na tlak, pod kterým jsou záchranné složky nejen během pandemie koronaviru.