Více než stovka příznivců pardubického hokeje podnikla během soboty náročný výšlap na nejvyšší českou horu. Na Sněžku dorazili s obří sektorovou vlajkou a mistrovským pohárem v poledne.
Byla to zprvu nenápadná akce, ale když se šířila po internetu, tak se k ní přihlašovali další příznivci. „Původně jsme předpokládali, že pojedeme ve skromnějším počtu jedním autobusem. Nakonec jsme ale museli objednat druhý, abychom se vešli. Někteří fanoušci přijeli auty," řekl jeden z organizátorů Jiří Kučera. Do výšky 1602 metrů nad mořem vystoupalo 103 fandů.

Ti šli z Pece pod Sněžkou po modré turistické značce Obřím dolem. Mistrovský pohár se dostal na vrchol přesně v poledne. Přinesl jej Zdeněk Čepela, který pohár táhl většinu cesty. „Je to nádherný pocit, jsem rád, že u toho můžu být. Zvládli jsme to, je těžký, ale je tady," odfrkl si těsně po zvládnutí výstupu.

Nablýskanou trofej si fotografovali čeští i polští turisté, kteří o akci předem vůbec nevěděli. Happening u České poštovny trval skoro hodinu a půl. Během něj fandové roztáhli obří sektorovou vlajku a zafandili si.
Na každého, kdo dorazil v pardubickém dresu, na samotný vrchol Sněžky, čekala v České poštovně odměna: plechovka piva s tatrankou. Nejmenší nepohrdli limonádou.

Potom se turistická výprava vydala dolů, ovšem změnila původní plán trasy. Do Pece pod Sněžkou se vrátila delší trasou přes Luční boudu a Výrovku zhruba v pět hodin odpoledne. Pohár neutrpěl žádnou újmu, ač musel vystoupat zhruba osm set výškových metrů.

Celého zhruba osmnáctikilometrového pochodu se zúčastnili také generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek a marketingový manažer Jan Kratochvíl. Podle nich i tato akce zapadá do koncepce sbližování hokejového klubu s fanoušky.

„Velmi rád jsem se zúčastnil tohoto putování. Vše proběhlo ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře. Měl jsem možnost neformálně diskutovat s našimi nejvěrnějšími příznivci, získal jsem od nich spoustu podnětů pro svou práci," řekl generální manažer Šebek.

Ten plánuje pro fanoušky další podobné akce. „Právě na toto se chceme v nejbližším období zaměřit. Celé léto bude ve znamení Pohárové mistrovské tour, kdy bude pohár cestovat v rámci východočeského regionu za fanoušky."

(hra)