Už se zdálo, že noční můra návštěvníků Pardubické nemocnice i lidí, kteří bydlí v okolních ulicích a každodenně nemohou zaparkovat, skončí. Letos se měl u zdravotnického střediska začít stavět velký parkovací dům, který by složitou dopravní situaci v okolí Kyjevské ulice vyřešil.

Ale řidiči budou muset ještě pár let kroužit kolem a pokračovat v hledání volného místa, jelikož Pardubický kraj stavbu parkovacího domu odložil, protože na něj nemá peníze.

Přijďte podpořit plaveckou štafetu seniorů.
Senioři plavou přes kanál, přidat se může kdokoliv

Velké zatížení stavební aktivitou

„Pardubický kraj bude v areálu nemocnice chystat velké a významné investice. Již nyní probíhá výstavba moderního psychiatrického pavilonu, připravujeme realizaci pavilonu urgentních oborů, kterému předcházela demolice bývalé dětské chirurgie. Zároveň bude nezbytná rekonstrukce nadjezdu nad železničním koridorem a výstavba nového napojení nemocnice v souvislosti s investicemi do areálu bývalé Tesly. Již tak bude celá lokalita velmi zatížená stavební aktivitou a zvýšenou dopravou,“ vysvětlil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Dalším důvodem, proč bude muset stavba počkat, jsou peníze. „Hovoříme celkově o projektech za více než 2,5 miliardy korun,“ dodal hejtman Netolický.

Parkovací dům se měl začít stavět již letos a kraj měl přijít na 171 milionů korun. Přestože parkovací dům nabídne kolem 585 míst, celkově jich v areálu přibude asi 400. Dům totiž bude stát na místě stávajícího parkoviště o kapacitě 105 míst a nejspíš se kvůli jeho příjezdové cestě zruší také parkování podél ulice Kyjevská, čímž ubude dalších 90 míst.

Musí počkat

Parkování kolem nemocnice přitom řešení urychleně potřebuje, problém zaparkovat nemají jen návštěvníci, ale také zaměstnanci a lidé žijící v okolních ulicích. „Pro parkování se nyní využívají různé plochy v areálu nemocnice, čímž dochází k blokování průjezdu, ale i přilehlé místní komunikace,“ řekl před časem krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

A tak to nějakou dobu ještě zůstane. „Záměr na vybudování parkovacího domu v Pardubické nemocnici trvá i nadále, avšak přijde na řadu bezprostředně po těchto velkých investicích,“ doplnil hejtman. Avšak například nadjezd Kyjevská se začne rekonstruovat až v příštím roce.

Na parkovišti rozebírali auto, které jim nepatřilo.
Muži na parkovišti rozebírali auto, které jim nepatřilo