Pardubičtí radní schválili pronájem plochy o rozloze šest tisíc metrů čtverečních, na kterých vzniknou parkovací místa pro 350 až 400 vozů. Důvodem vzniku parkoviště je fakt, že blízký hypermarket Albert uvažuje o zneveřejnění části svého parkoviště.
To často využívají lidé cestující vlakem, zákazníci si pak stěžují, že nemají kde zaparkovat.

Od dubna

„Je to rozšíření možnosti parkování. Areál začne fungovat v dubnu, hypermarket  počká, jaký to bude mít dopad a poté teprve vyhodnotí, zda má smysl žádat o zneveřejnění části parkovacích míst u obchodního centra," vysvětlil náměstek pardubické primátorky Michal Koláček.

Zpočátku bude parkování zdarma, vjezd do areálu lihovaru bude z ulice kapitána Bartoše.
„Náklady s úpravou areálu nebudeme mít žádné, to hradí majitel. Město zaplatí nové dopravní značení a dohodli jsme se na nájmu ve výši 90 tisíc korun měsíčně. Jednáme také s Pardubickým krajem nebo Českými dráhami, zda by se na nájmu nějakou částkou nepodílely," podotkl Michal Koláček.

Odstavené vozy

O parkovišti u hypermarketu Albert se hovořilo už v lednu, kdy byl pokus parkovací místa zpoplatnit.
„Na parkovišti se dlouhodobě potýkáme s problémem odstavených vozidel. Jde o desítky až stovky aut, které každodenně blokují parkoviště. Zákazníci našeho centra musí složitě hledat volné místo, snižuje to jejich pohodlí a mnohé to může i od nákupu odradit. V poslední době se situace zhoršila, proto jsme sáhli k tomuto opatření," vysvětlil tehdy Jan Rödling ze společnosti Saller Group, která je vlastníkem parkoviště.