„Snažíme se zjistit podrobnosti o dětství Harryho Hornera, jehož syn James Horner získal Oscara za ústřední píseň k filmu Titanic," uvedl Petr Kačer, ředitel Kulturního domu města Holic, který je autorem nápadu na výzdobu zastávek.

Harry Horner měl údajně v deseti letech odejít s rodiči z Holic do zahraničí. V dospělosti pak působil jako režisér a producent. Pokud bude pátrání úspěšné, může být na další zastávce autobusu právě jeho portrét. K výzdobě, která zatím není ve městech obvyklá, Petra Kačera inspirovaly výlety po okolí. „Zastávky mi připadaly tak fádní a všechny stejné, rád bych inspiroval i ostatní města," uvedl ředitel kulturního domu.

Nová výzdoba se obyvatelům města líbí, přesto se už na tvářích slavných vyřádili i vandalové. Některým přibyly kníry, jiné trefily paintballové střely, proto před velkoformátovými portréty přibylo dvoumilimetrové plexisklo.

Ze zastávek sledují pasažéry herci Václav Lohniský a Jan Kačer, sochaři Jan Holinka a Josef Malejovský, básník Jindřich Balík, propagátor motokrosu František Bednář, cestovatel Emil Holub, hornista Radek Baborák, basketbalista Jiří Welsch a malíř Karel Malich.