Dnešní souboj na evropském fotbalovém šampionátu mezi Českou republikou a Řeckem nenechá chladnými nejen české fanoušky, ale pochopitelně ani ty řecké.

Fandit týmu pod modrobílou vlajkou s pruhy budou rovněž mladí manželé z Kréty. Irini a Kostas Koronaki pravidelně navštěvují zdechovickou základní školu, ke které během posledních let získali vřelé pouto.
„Když jsem byl s rodinou před mnoha lety na dovolené v Řecku, přes hudbu jsme s nimi tehdy navázali kontakt. Od té doby se pravidelně setkáváme. Oni k nám jezdí minimálně dvakrát do roka a stali se jakýmisi patrony naší školy," uvedl pro náš Deník ředitel zdechovické „základky" Jan Mazal.

„Ještě před pár dny tady Irini byla, ale včera musela odjet. Bohužel tak nebudeme moci sledovat vzájemný zápas společně, tak jako již několikrát v minulosti. Oba se ale moc na tento zápas těší a jsme domluveni, že ihned o poločase si zavoláme a budeme se vzájemně špičkovat.

Oni pochopitelně věří, že v úterním zápase Řekové zvítězí, ale u tipu na celkového vítěze si už tolik jisti nejsou. V tomto případě věří Rusku. Já jsem optimista, a tak věřím, že v úterý zvítězí Češi. Na celkové prvenství to ale nevidím…," pustil se včera do prognóz Jan Mazal i jeho řečtí přátelé.