„Připojíme se tak k protestu našich kolegů z jižní Moravy,“ řekla místopředsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost v ČR Jiřina Dvořáková.
Pediatři však nebudou sedět se založenýma rukama, ale zúčastní se společného semináře s kolegy z celého Pardubického a Královéhradeckého kraje, který se koná v Hradci Králové. „Budeme zde hovořit se zástupci zdravotních pojišťoven i krajů o tom, jak dál v péči o děti,“ uvedla Jiřina Dvořáková s tím, že akutní péče o malé pacienty bude jako vždy při jejich protestech zajištěna.
Ti pediatři, kteří nepojedou na seminář, se totiž budou v akutní péči o děti střídat na ambulanci dětského oddělení pardubické nemocnice. Důvodem protestu jsou především nevyřešené úhrady od pojišťoven za loňský rok, ale i letošní platby.
„Naše ordinace sice zůstanou ve středu otevřené, ale protest pediatrů podpoříme vylepením letáků,“ řekl nám předseda regionálního sdružení lékařů pro dospělé Vlastimil Chocenský. Pediatři jsou na tom s doúčtováním zdravotní péče prý hůř nežli obvoďáci. „My nyní sázíme na další jednání s pojišťovnami, abychom si domluvili vyšší úhrady hlavně na příští rok,“ dodal Chocenský.