„Jednalo se o kusy salámu, do kterých byly zasunuty granule obsahující pravděpodobně jed na krysy,“ uvedli strážníci na svém facebookovém profilu s tím, že návnady se objevily na chodníku v Hlaváčkově ulici vedle parkoviště a v ulici Družstevní a Kosmonautů.

Strážníci spolu s policisty po zadokumentování odstranili otrávené návnady, je ale samozřejmě možné, že nemuseli najít vše, zejména v Hlaváčově ulici, kde je část návnad poházená ve vzrostlé trávě a místo je označeno páskou zakazující vstup.

„Prosíme obyvatele Pardubic, aby při pohybu venku dostatečně poučili o možném nebezpečí své děti a dbali zvýšené pozornosti při venčení zvířat. Událost si pro podezření z trestného činu převzala do vyšetřování Policie České republiky. V případě, že máte jakýkoliv poznatek k této události, volejte linku 156 nebo 158,“ uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Během prověřování vyšlo najevo, že se mohl mezi 15 a 16 hodinou v ulici Družstevní v Polabinách pohybovat muž, který by mohl významnou měrou přispět k objasnění skutečností důležitých pro další šetření. Tento muž je vysoký asi 170 až 180 cm, štíhlé postavy v tmavém oblečení. Pokud jste tohoto muže viděli, nebo by se mohl objevit na záznamech z vašich palubních kamer, ozvěte se pardubickým policistům na linku 158.